Аякс претърпя най-голямата загуба в историята си

Завърши мачът от 29-ия кръг на нидерландската Ередивизе, в който се срещнаха Фейенорд и Аякс. Мачът се проведе на стадион "Де Куип" (Фейенорд) (Ротердам), а домакините спечелиха с 6:0.

В 34-ата минута играчът на домакините Игор Пайшао се разписа след пас на нападателя Янкуб Минте. Минута по-късно самият Минте отбеляза. Защитникът на Фейенорд Давид Ганцко се разписа в 45-ата+2-ата минута. Нападателят Сантяго Хименес отбеляза асистенция. В 56-ата минута Минте отбеляза дубъл, отбелязвайки четвъртия гол срещу Аякс. Халфът на Фейенорд Куинтен Тимбер се разписа в 62-ата минута. В 66-ата минута крайният резултат в срещата постави халфът на Фейенорд Игор Пайшао.

Така Аякс претърпя най-голямото поражение в 124-годишната история на клуба. Освен това тимът от Амстердам отбеляза 0,1 xG на мач и загуби при удари към вратата с резултат 1:30.

Фейенорд е на второ място в класирането на Ередивизи за сезон 2023/2024. Отборът има 69 точки в 29 мача. Аякс е на шесто място с 45 точки.