Мачът Олимпик - Монако завърши със скандал

В среща от 5 кръг на първенството на Франция, Олимпик Марсилия и Монако завършиха наравно 2:2. Двата отбора сътвориха истински спектакъл на „Стад Велодром", а в края на мача се стигна и до истинска драма, в която главно действащо лице се оказа и рефера Ланоа.

Гостите поведоха в резултата след гол на Николае, но 3 минути преди края Валбуена изравни. Монако отново излезе напред в 79 минута с гол на Юн Парк, но марсилци се вдигнаха на щурм и натикаха своя съперник в наказателното му поле. Само след две минути Перейра вместо да изчисти топката, я вкара в собствената си врата.

В допълнителното време Жиняк отбеляза за домакините напълно редовен гол, но тук се намеси главния арбитър Стефан Ланоа, който отмени попадението и веднага даде край на мача, въпреки протестите на домакините и гнева на публиката.