Ботев спечели на празните трибуни в Коматево, Берое само с точка

П. Пенков

Ботев Пловдив постигнат първата си победа за сезона, побеждавайки с 1:0 Локомотив София на празните трибуни на съоражението в Коматево. Както знаете "канарчетата" са наказани за щетите, които нанесоха на стадион "Лазур", като феновете на Ботев можеха да наблюдават мача с Локомотив София на специално изградена видеостена. Единственото попадение в срещата падна в 15-та минута, когато домакините получиха правото да изпълнят наказателен удар. Юнес Хамза застана зад топката, като Божидар Митев успя да се намеси, но поради тежкия удар топката се озова в неговата врата.

В същото време Берое и Черно море завършиха наравно 1:1 в първия мач от "А“ група за новия сезон. Така бе продължена традицията заралии да играят трудно срещу "моряците“ от последните години. Стенио Дос Сантос откри за гостите в 57-ата след спорен фаул отсъден от главния рефер. Само 4 минути по-късно Берое изравни след като Стефан Станчев си вкара топката в мрежата при центрирана от Атанас Зехиров топка. До края на мача беройци владееха инициативата, но не успяха да увенчаят усилията си с успех.