Ботев Пловдив взе дербито на Тракия

Ботев Пловдив се наложи с 4:1 над гостуващия Берое в мач от 12-ия кръг на шампионата.

В 4-ата минута Фаустас Степонавичус стреля от добра позиция, пращайки топката на сантиметри от вратата.

В 12-ата минута Франко Минго получи жълт картон за нарушение срещу Антоан Бароан, което доведе до напрежение между футболистите на двата тима. След това с официални предупреждения се сдобиха и Тиаго Сейхас, Хуан Пабло Лунгарсо и Енцо Еспиноса. При изпълнението на последвалия пряк свободен удар Ивелин Попов стреля право в стената. В 18-ата минута Жорди Говеа центрира в наказателното поле, където Вини Трибуле пропусна с глава отблизо да матира Даниел Кайзер. Четири минути след това Ботев Пловдив отправи първия си точен удар, след като Степонавичус стреля с глава – право в ръцете на Лунгарсо.

В 33-ата минута Ивелин Занев отсъди дузпа за нарушение на Божидар Пенчев срещу Антоан Бароан. Зад топката застана именно Бароан, който прати Лунгарсо в обратния ъгъл и се разписа за 1:0 в 35-ата минута.

В 41-минута Ботев Пловдив организира контраатака – Самуел Акере се понесе по крилото, но навлизайки в наказателното поле бе спрян от Минго. В добавеното време на първата част Берое бе близо до това да изравни резултата, но десния страничен стълб помогна на Кайзер да не вади топката от мрежата си след удар на Леандро Годой.

Ботев Пловдив удвои аванса си с началото на второто полувреме, след като Антоан Бароан неспасяемо прати топката във вратата на Хуан Пабло Лунгарсо в 48-ата минута.

В 63-ата минута Ивелин Занев преразгледа с ВАР игра с ръка на вратаря Хуан Пабло Лунгарсо извън наказателното поле и му показа червен картон.

След последвалия пряк свободен удар Ивелин Занев свири дузпа за игра с ръка на Франческо Селесте. С изпълнението на наказателния удар се зае Антоан Бароан, който оформи хеттрика си в 69-ата минута.

В 85-ата минута Берое върна един гол, след като Джани Политино се разписа за 3:1.

Две минути след това обаче Ивелин Попов оформи крайното 4:1 за Ботев Пловдив след асистенция на резервата Лъчезар Балтанов.

Състави:

Ботев Пловдив: 92. Даниел Кайзер, 5. Йонас Там, 10. Ивелин Попов – К, 11. Антоан Бароан (76 – 31. Уме Емануел), 14. Фаустас Степонавичус (57 – 22. Реда Рабей), 15. Джеймс Етоо, 16. Самюел Акере (76 – 17. Николай Минков), 19. Антоан Конте, 20. Антонио Перера (83 – 30. Лъчезар Балтанов), 21. Точукву Ннади (76 – 28. Янис Карабельов), 38. Константинос Балоянис

Резерви: 77. Стефан Смъркалев, 9. Мартин Секулич, 17. Николай Минков, 22. Реда Рабей, 28. Янис Карабельов, 30. Лъчезар Балтанов, 31. Уме Емануел, 79. Атанас Чернев, 88. Красиан Колев

Треньор: Душан Керкез

Берое: 1. Хуан Пабло Лунгарсо, 2. Густаво Каскардо, 17. Едвин Ласо, 3. Франко Рамос (65 – 23. Родриго Ачинели), 15. Енцо Еспиноса, 21. Тиаго Сейхас, 10. Енцо Ойос, 8. Божидар Пенчев – К (50 – 11. Джани Политино), 91. Вини Трибуле (73 – 99. Майк Севайос), 9. Леандро Годой, 6. Жорди Говеа (50 – 4. Франческо Селесте)

Резерви: 23. Родриго Ачинели, 4. Франческо Селесте, 11. Джани Политино, 14. Викторио Вълков, 18. Деян Иванов, 19. Васил Василев, 24. Стефан Гаврилов, 98. Бруно Шмуц, 99. Майк Севайос

Треньор: Хосе Луис Ачиари

Жълти картони: Тиаго Сейхас, Франко Минго, Хуан Пабло Лунгарсо, Енцо Еспиноса, Франческо Селесте, Енцо Ойос (Б), Ивелин Попов, Йонас Тамм (БПд)

Червен картон: Хуан Пабло Лунгарсо (Б)

Съдия: Ивелин Занев

ВАР: Георги Иванов