Локо Пловдив и Марица с реми при бенефиса на Илко Пиргов (видео)

Локомотив Пловдив завърши наравно 1:1 с Марица Пловдив в последната си контрола от лятната подготовка. “Жълто-сините" поведоха с гол на Мартин Газиев от дузпа, а Джовани Бариани изравни през втората част отново след наказателен удар.

Двубоят бе своеобразен бенефис за легендарния вратар на Локомотив Илко Пиргов, който изигра последния си мач в своята кариера!

В 7-ата минута Ангел Лясков бе фаулиран в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Илко Пиргов. Неговият удар бе отразен от неговия колега Илия Николов. В 19-ата минута Соломон Джеймс от гостите стреля над вратата на Локомотив. Малко по-късно Станислав Маламов от Марица стреля покрай целта. В 33-ата минута Бабакар Дион пробва удар със странична ножица, топката излезе в аут. В 39-ата минута Хорхе Сегура фаулира играч на Марица в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Мартин Газиев, който откри за 0:1.

В самото начало на втората част атака по учебник за Локомотив завърши с изстрел на Ангел Лясков, който бе отразен. Натискът на “черно-белите" продължи, като Джовани Бариани и Бабакар Дион бяха близо до това да се разпишат. В 67-ата минута Матеус да Силва бе препънат в наказателното поле и съдията отсъди наказателен удар за Локомотив. Джовани Бариани бе безгрешен и изравни за 1:1. До края на срещата възпитаниците на Александър Томаш имаха още добри възможности, но двата тима завършиха при равен резултат.

Локомотив игра в състав: Илко Пиргов, Ангел Лясков, Хорхе Сегура, Мартин Паскалев, Матеус да Силва, Пиер Зебли, Христо Иванов, Джовани Бариани, Бабакар Дион, Димитър Илиев, Алфа Конте (Динко Хоркаш, Калоян Костов, Георги Минчев, Георги Каракашев, Евандро, Петър Андреев, Лео Сена)