Локо София с важна победа

Локомотив София се наложи над гостуващия Царско село с 2:1 в среща от 25-ия кръг на родния елит.

И двата тима се намират в опасната зона и трите точки са добре дошли за "железничарите". Резултатът бе открит след четвърт час игра, когато Нидае влезе много опасно в тялото на Симеон Славчев и реферът посочи бялата точка. Октавио  превърна дузпата в гол - 1:0.

В началото на втората част гол за "железничарите" бе отменен заради засада. Тук се стигна до намесата на ВАР, като изглеждаше, че това е правилно решение.

Все пак домакините стигнаха до така желания втори гол, с който да затворят мача. Семерджиев  бе точен за 2:0 в 70-ата минута, а Венцислав Христов вкара почетния гол в края, оформяйки крайния резултат.