Локо Пловдив удари Левски на Герена

Т. Михайлов

Левски записа трета загуба в шампионата, отстъпвайки с 1:2 на Локомотив Пловдив на “Георги Аспарухов”. Поражението е второ поред за “сините” след 1:2 от шампиона Литекс в Ловеч.

Здравко Лазаров откри за Локо в 16-ата минута. Електричката комбинира добре с Христо Златински, който му върна на точката на дузпата, откъдето бившият нападател на “сините” стреля в мрежата на Акалски.

В 34-ата Базил де Карвальо удвои преднината на “железничарите” с гол от непосредствена близост. Акалски не успя да боксира добре при корнер, топката отиде в Ерош, който я върна в пеналта, където непокрит бе бразилецът.

15 минути преди края Левски намали с гол на Мариан Огнянов. Дембеле свали към него с глава и футболистът от Лом стреля. Топката рикошира в Златински и обърка Лучини. В 87-ата минута изнервен Александър Александров получи втори жълт картон.

Левски остава на втора позиция в класирането с 25 точки, колкото има и лидерът Литекс. Шампионите са с мач по-малко. Локо Пловдив е 5-ти с 20 точки.

Снимка: Гонг.бг