Ливърпул с класика над Саутхемптън

И. Ангелов

Ливърпул посрещна Саутхемптън в срещата от осминафиналната фаза на ФА Къп. Днес домакините от "Анфийлд" спечелиха комфортно с 3:0 без да използват най-добрия си състав, а дебютантът Люис Кумас стана четвъртият най-млад дебютант в историята на мърсисайдци с гол на 18 г. и 162 дни след Майкъл Оуен (17г.,143д.), Джордан Роситър (17, 183) и Джими Мелия (18, 46). Роби Фаулър е пети в тази класация с 18 г. и 166 дни.

В 44-ата минута Коумас откри в атака, която сам стартира и размени подавания с Кларк, като след това вкара от границата на полето с помощта на отклонена топка - 1:0.

В 73-ата минута още един 18-годишен тинейджър се разписа за 2:0 когато Даннс копна над Лъмли. 3:0 стана в 88-ата минута отново чрез Джейдън Данс, към който попадна избитият от Лъмли удар на Конър Брадли.