Евертън се справи с Палас, Нотингам отстрани Блекпул

Приключиха три преигравания от 1/32-финалите на ФА Къп. В едно от тях Евертън прие Кристъл Палас. Първата среща между двата отбора завърши при нулево равенство.

Този път "карамелите" победиха съперника си с минималното 1:0. Единственият гол отбеляза в 42-ата минута португалският халф Андре Гомеш.

В друга среща Блекпул и Нотингам Форест си вкараха по два пъти и изпратиха конфронтацията в продължения, където Нотингам успя да отбележи победния гол.

Нотингам водеше с два гола на полувремето благодарение на голове на Андрю Омбамиделе и Данило. През втората част обаче Блекпул обърна развоя на мача с помощта на точни удари на Алби Морган и Кайл Джоузеф. В продълженията Нотингам спечели мача с гол на Крис Ууд.

В третото преиграване Норич победи уверено Бристъл Роувърс като гост - 3:1. "Канарчетата" губеха след първото полувреме, но успяха да вкарат три безответни гола през втората част.