Брайтън с голям удар срещу Арсенал

И. Ангелов

Арсенал посрещна Брайтън в срещата от поредния тридесет и шести кръг на английската Висша лига. Днес на "Емирейтс" в Лондон гостите спечелиха с 3:0 и така лидерът Ман Сити ще има шанс да излезе със 7 точки над "артилеристите" при победа в своя 36-ти мач. Брайтън пък доближи пето място и Ливърпул на 4 точки но бидейки с мач по-малко може да ги съкрати на 1.

Рано в мача Мартинели се контузи за домакините и Тросар се включи на негово място в 20-ата минута. Именно той в 31-ата минута можеше да открие, но бе спрян от горната греда.

След почивката в 51-ата минута Брайтън откри когато Еступинан бе изведен от ляво от Митома и центрира на главата на Енцисо за 1:0. В 84-ата минута Енцисо бе сменен от Денис Ундав и 2 минути след това се стигна и до нов гол. Тук отклонена топка от Паскал Грос стигна до него в полето и той прехвърли вратаря за 2:0.

В 96-ата минута Ундав стреля и от дистанция, а избитият удар от Рамсдейл попадна на пътя на Еступинан и той довърши за 3:0.