Емери: Бе много важно да спечелим

Мениджърът на Астън Вила Унай Емери коментира победата в мача от 36-ия кръг на английската Висша лига с Тотнъм (2:1).

"Много съм щастлив. Много се гордея с нашите фенове и работата, която вършим тук у дома, тъй като сме много конкурентни. Направихме още една крачка напред, станахме по-добри. Имахме наистина добри 45 минути през първото полувреме срещу здрав отбор. Опитахме се да попаднем сред първите седем, както сега, и се борихме за място в Европа. Бе много важно да спечелим, но също толкова важно е просто да играем добре, да се срещнем с нашите фенове и да се опитаме да се заредим с положителна енергия заедно.

Когато водиш с 2:0, те могат да отбележат и може да има известно съмнение, но ние трябва да запазим контрола над играта, да държим топката и да се придържаме към нашия план за игра. Успяхме.

Важно е да сме последователни по пътя си. Следващата седмица ще играем с Ливърпул като гост и с Брайтън тук. Надявам се, че можем да получим възможността да бъдем в Европа“, заяви Емери.