Равенство на Милан и Лацио даде началото на Серия А (видео)

Милан и Лацио завършиха наравно 2:2 на "Джузепе Меаца", като с двубоя се даде началото на сезона в италианската Серия "А". Както вече стана ясно, първенството на Апенините трябваше да стартира още миналата седмица, но бе отложено заради стачка на футболистите.

В днешната среща "росонерите" играха без Кларънс Зеедорф, Джанлука Дзамброта и Робиньо, а в атаката на отбора бяха звездата на отбора Златан Ибрахимович и Антонио Касано. Гостите от Рим разчитаха най-вече на новите си попълнения Мирослав Клозе и Джибрил Сисе.

Двубоят бе интересен и предложи доста емоции на зрителите. Резултата откри Мирослав Клозе в 12-ата минута, като това бе дебютен гол за германеца в Серия "А". С асистенция в случая се отчете Стефано Маури.

В 21-ата минута дойде ред и на другото ново попълнение на "орлите" - Джибрил Сисе да се разпише. Бившият играч на Ливърпул стори това с удар с глава и по този начин не остави никакви шансове на Абиати за 0:2.

Само 8 минути по-късно Златан Ибрахимович върна едно попадение. Шведът намали благодарение на хубав пас на Антонио Касано. Последният също записа името си сред голмайсторите в 32-ата минута. Касано засече с глава центриране от корнер на Акуилани за 2:2 и по този начин оформи крайния резултат.

След почивката и пред двата отбора се откриха добри възможности за трето попадение. За Милан Ибрахимович извеждаше съотборниците си на голови ситуации, но Боатенг и Касано нямаха шанс пред гола. Антонио Касано дори нацели гредата. Малко преди края на мача Ибрахимович пропусна да отбележи от добра позиция. За Лацио близо до гол бе Сисе, но Неста изби малко пред голлинията. По този начин двата тима си поделиха по точка.