Юнайтед вкара само два на Шалке, вратар спаси немците от разгром (видео)

Манчестър Юнайтед победи като гост Шалке 04 с резултат 2:0 в първия полуфинал в Шампионската лига. Възпитаниците на Алекс Фъргюсън можеха да постигнат и по-категоричен резултат, но добрите прояви на вратарят Нойер спаси немците от разгром. На трибуните бе легендата на "червени дяволи" Боби Чарлтън. Открит футбол и тотална доминация на англичаните, на това станаха свидетели зрителите на "Фелтинс Арена".

В 3-ата минута техничен удар на Руни накара Нойер да се намеси и да избие в корнер. Три минути по-късно Парк отправи силен шут, но отново стражът на домакините спаси. В следващата атака Чичарито също нямаше късмет и прати топката в ръцете на Нойер. Фарфан нанесе първия, макар и неточен, удар по посока вратата на Ван дер Сар. В 14-ата минута Ернандес получи добра възможност да открие резултата, но намесата на вратаря на домакините отново бе повече от впечатляваща.

В 20-ата минута Чичарито стреля, но топката мина встрани от вратата. Пет минути по-късно отново той бе изведен на отлична позиция, но само късметът този път помогна на Шалке да не получат гол, след като ударът му, като по чудо, не се узова в мрежата на Нойер. Две минути по-късно зрителите по трибуните видяха нов невероятен пропуск пред вратата на домакините, след като и този път вратарят на немците спаси нов сигурен гол, изваждайки изстрел с глава на Гигс.

В 36-ата минута отново немският страж спаси вратата си от попадение. Две минути по-късно Фабио стреля, но ударът му мина на сантиметри от напречната греда. В последната минута на първото полувреме Нойер спаси удар на Гигс.

След почивката много близо до гол бе Гигс, който добре овладя топката, но ударът му бе разочароващ. В 50-ата минута Чичарито най-после вкара топката в мрежата, но преди това бе прозвучал сигнал за засада. В 52-ата минута при една от малкото си атаки, пред домакините се получи добра възможност, Хурадо можеше да се разпише, но изпълнението му бе слабо и прати топката в аут.

Видич също нямаше късмет да отбележи за Юнайтед. В 63-ата минута звездата на Шалке Раул центрира опасно в полето на англичаните, но Фърдинанд успя да изчисти. В 67-ата минута Руни по отличен начин изведе Гигс, който най-накрая вкара във вратата на Нойер за 1:0. В следващата атака, Валенсия намери Гигс, който отново стреля, но този път топката излезе в аут.

В 69-ата минута резултата стана 2:0 за Манчестър, след като Ван дер Сар прати топката в половината на Шалке, където Ернандес добре овладя и пусна към Руни, който от добра позиция записа името си сред голмайсторите, оформяйки крайния резултат. До края на срещата пропуск направи Евра, но до нов гол така и не се стигна и англичаните взеха стабилна преднина преди реванша.