България загуби и от Исландия

Мъжкият национален отбор на България завърши със загуба участието си в предварителната олимпийска квалификация в Истанбул. В последния си мач от групата тимът отстъпи на Исландия със 76:93, като поражението бе трето поредно за него в турнира.

За "лъвовете“ отново не играха Васил Бачев и Лъчезар Димитров, но на паркета се завърна Брандън Йънг.

Двубоят започна с много пропуски за българите, които рано натрупаха двуцифрен пасив, а след десет минути игра изоставаха с 13:27. Вторият период бе малко по-равностоен, но Исландия продължаваше да има много висока успеваемост и на почивката водеше с 50:32.

Именно първото полувреме се оказа и решаващо за крайния изход на мача, като след него съперникът поддържаше разлика от около 20 точки и я задържа до последно.

Павлин Иванов бе най-резултатен за България с 16 точки, Брандън Йънг има 15 (7 асистенции), с 13 е Константин Костадинов (7 борби), а 11 добави Андрей Иванов (7 борби).

За Исландия Тоурир Торпяртнарсон отбеляза 17 точки, с 14 е Тригви Линасон.