Свитолина победи първата ракета в света и е на полуфинал

Украинската тенисистка Елина Свитолина се класира за втори път в кариерата си на полуфиналите на Уимбълдън, след като победи първата ракета на света от Полша Ига Швьонтек.

Украинката победи в три сета - 5:7, 7:6, 2:6.

Ключовият гейм в първия сет бе на сервис на Швьонтек при резултат 5:6. Елина влезе в сетбола след четири разигравания и реализира решителния пробив в играта.

Равностойната борба между съперниците продължи през целия втори сет. В тайбрека Свитолина имаше три разигравания, но Швьонтек възстанови равенството и впоследствие изравни общия резултат в мача.

Но третият сет от самото начало тръгна в полза на Свитолина. След шест партии украинката водеше унищожително с 5:1 с два пробива.

Елина се върна на сервис при резултат 5:2 и спечели три мачбола. С реализирането на втория от тях Свитолина си гарантира място на полуфиналите на мейджъра на трева.