Стадион: "Олимп 2", Ростов
Дата: 24.08.2016г.
Час: 21:45
Съдия: Милорад Мажич (Сърбия)

Димитри Кириченко е много близо до това да вкара Ростов в Шампионска лига, след като нулево равенство или победа ще позволят на неговия тим да отстрани гигант на европейската сцена като Аякс след срещата, завършила при 1:1 миналата седмица.

В първия мач руснаците изненадаха домакина си с гол в 13-ата минута, като 7 минути преди почивката домакините стигнаха до 1:1. Второто полувреме обаче не се оказа добро за домакините и срещата завърши при равен.

Ростов ще играе с увереност пред своята публика, особено след победата над Том Томск с 3:0 преди дни. Формата на тима не е особено добра с 2 победи и 2 равни в последните 5 мача, но пък в тези срещи бяха постигнати 3 сухи мрежи, което ще помогне сега.

Аякс има същата форма в последните си 5 мача, но тимът не е оставял мрежата си суха от 7 двубоя. Офанзивно съставът изглежда добре, след като вкара поне 2 гола в 3 от последните 5 мача.

Прогноза: Ростов - Аякс 0:0