Байерн унищожи Шахтьор със седем гола (видео)

Байерн Мюнхен се класира за следващата фаза на Шампионска лига, след като в преиграването на осминафиналната среща с Шахтьор Донецк в Германия домакините победиха с категоричното 6:0 след като първия мач между тези отбори не предложи голове. Днес вкараха Мюлер, Боатенг, Рибери, Бадщубер, Гьотце и Левандовски.

Началото на мача за Шахтьор бе трагично, защото в 3-ата минута тимът остана с човек по-малко, когато Олекс Кучер повали Марио Гьотце в наказателното поле и бе изгонен директно, а дузпата вкара Томас Мюлер за 1:0.

Последва ситуация пред Робен, а след това Левандовски нацели гредата. В 34-ата минута Боатенг направи резултата 2:0, когато добави след удар на Левандовски.

В 49-ата минута Рибери вкара с красив завършващ удар след доброто двойно подаване с Давид Алаба от ляво. 2 минути след това резултатът стана 4:0. Тук Мюлер бе на правилното място след като една топка бе избита в него от Пятов.

5:0 направи Олгер Бадщубер в 63-ата минута, когато той завърши центриране от Рафиня, при което Пятов успя да докосне топката, но прекалено силния удар не му позволи да спаси. В 75-ата минута Левандовски вкара за 6:0 когато бе намерен от Швайнщайгер зад отбраната.

Крайното 7:0 оформи Марио Гьотце, когато след корнер за гостите Байерн организира контра, Боатенг спечели много терен и намери Гьотце, а той не сбърка с удар през краката на Срна в близкия ъгъл на Пятов.