Порто измъкна равенство при визитата си на Базел

Отборите на Базел и Порто не успяха да се победят, завършвайки наравно - 1:1 в първи 1/8-финалален мач от Шампионската лига. Швейцарците стигнаха до ранен гол, дело на Дерлис Гонзалес в 11-ата минута. Той получи страхотен пас от Фабио Фрай, овладя фронтално срещу вратата и стреля точно - 1:0.

Това бе единственото чисто положение за домакините през първите 45 минути, докато португалците атакуваха по-често, но без особен успех.

Малко след началото на второто полувреме Порто вкара топката в мрежата на съперника. След изпълнен корнер от Тейо, Майкон стреля, но вратарят Вацлик спаси. След това Маркано вкара топката в мрежата, но попадението беше отменено от рефера Марк Клатенбърг поради засада.

Все пак натискът на Порто даде резултат в 78-ата минута, когато играчите получиха право да изпълнят дузпа за игра с ръка в наказателното поле на бранителя на Базел Валтер Самуел. Данило бе точен от бялата точка и донесе ценният гол на чужд терен за своя тим.