Класически Реал срещу Марсилия, Милан продължава да затъва

.

Реал Мадрид победи с класическото 3:0 като домакин отбора на Олимпик Марсилия в мач от група С на Шампионската лига.

Кристиано Роналдо имаше огромна заслуга за успеха на мадридчани, след като отбеляза две от попаденията и сам изработи дузпата, която бе реализирана от Кака. И трите гола паднаха през втората част на двубоя който се игра на "Сантяго Бернабео".

През първата част по-добрият отбор бе този на домакините, но и гостите имаха своите възможности за гол.

Домакините упражниха натиск от първата минута, но гостите от Франция умело спираха опитите на Роналдо и Кака да открият резултата. Въпреки това головите положения през първата част почти липсваха.  на два пъти Роналдо пробва рефлекса на Манданда, а Мамаду Нианг от гостите изпусна много добра възможност за гостите.

Във 58-ата мин. Кристиано Роналдо бе изведен от Пепе с дълъг пас и португалеца матира Стив Манданда за 1:0. Само две минути по-късно Роналдо бе спънат в наказателното поле от Диавара и реферът посочи бялата точка. Защитникът получи втори жълт картон, а Кака от дузпа спокойно реализира второ попадение.

В 64-ата минута Кака изведе Бензема отдясно, като френският нападател подаде към оставеният сам Роналдо, който направи резултата класически.

Минути по-късно Роналдо напусна контузен след тежко влизане на защитник. Португалското крило бе заменено от Гонсало Игуаин.

Влезлият като резерва аржентинец пропусна две великолепни възможности за гол. В 82-ата мин. Бензема сервира топката на крака на Игуаин, който стреля в аут.

Така Реал остава начело в групата с шест точки, докато Марсилия се намира на последното място в групата с нулев актив.

В другият мач от тази група Милан записа поредният си слаб мач и загуби като домакин от непретенциозния Цюрих с 1:0.

В 10-ата минута Тихинен отбеляза единственото попадение в мача и по този начин донесе успеха на гостите.

Все пак Милан имаше своите шансове до края на срещата да стигне почти до точка, но полаженията пред вратата на гостите бяха епизодични и в крайна сметка швейцарският шампион тържествува на "Сан Сиро".

РЕАЛ МАДРИД - ОЛИМПИК МАРСИЛИЯ - 3:0
1:0 - Роналдо (58)
2:0 - Кака (61-дузпа)
3:0 - Роналдо (64)

РЕАЛ (4-3-3): Касийяс; С. Рамос (73 - Гарай), Пепе, Албиол, Марсело; Гаго, Чаби Алонсо, Гути; Кака (78 - Раул), Кристиано Роналдо (70 - Игуаин), Бензема;
Старши-треньор: Мануел Пелегрини