Базел отново победи Лудогорец (видео)

Базел победи Лудогорец с 2:0 в мач-реванш от плейофния кръг за влизане в групите на Шампионската лига. Домакините откриха резултата още при първото си по-сериозно положение. В 11-ата минута Фабиан Фрай бе оставен непокрит след центриране от фаул и след удар с глава от метър прати топката в празната врата - 1:0. Малко по-късно Сио нацели гредата. За българите близо до гол бе Безяк, който нямаше късмет при завършващия удар.

В крайна сметка на 2:0 покачи резервата Филип Деген, който се разписа в 79-ата минута. Той се възползва от нова груба грешка на българската защита, която отново не се ориентира добре при центриране от корнер и по този начин бе оформен крайния резултат. Базел ще играе в груповата фаза на Шампионската лига, а Лудогорец ще пробва късмета си в турнира Лига Европа.

Снимка: Официален сайт на Лудогорец