Барса продължава след голово шоу

.

Отборът на Барселона се класира за ¼-финалите на Шампионската лига след победа с 5:2 в голово шоу над Олимпик Лион. Първата среща бе завършила 1:1.  мачът започна нервно за двата тима, но постепенно каталунците се организираха добре и в 25-ата минута поведоха с гол на Тиери Анри, който получи добър пас зад защитата на французите от Рафа Маркес. Само две минути по-късно Тити удвои, като този път асистенцията бе дело на Шави.

Мачът окончателно бе решен в 40-ата минута, когато Лео Меси направи 3:0, преодолявайки трима защитници, направи двойно подаване с Ето’о и с удар по земя препарира Лори. Три минути по-късно и Самуел Ето’о вкара. Той се разписа от 10-ина метра след пас на Анри. В ответната атака Лион намали с гол с глава на Макун.

Гостите решиха, че още имат шанс за обрат и започнаха силно вторто полувреме. В 48-ата минута те вкараха втори гол. Тогава Делгадо проби отляво, центрира към Бензема, който остави за Жуниньо. Легендарният бразилец не прости с 98-ия си гол с екипа на Лион. Резултатът обаче се запази такъв до 90-ата минута. Тогава Жуниньо бе изгонен, тъй като реагира остро на типичното за испанските и португалските отбори излежаване при добър резултат. В продължението Сейду Кейта вкара нов гол за Барса – 5:2.

БАРСЕЛОНА - ЛИОН - 4:2 (1:1 в първия мач)
1:0 - Анри (25)
2:0 - Анри (27)
3:0 - Меси (40)
4:0 - Ето'о (43)
4:1 - Макун (44)
4:2 - Жуниньо (48)

БАРСЕЛОНА (4-3-3): Валдес; Дани Алвеш, Маркес, Пике, Силвиньо; Туре Яя, Шави, Иниеста (90 - Хлеб); Меси, Ето'о (87 - Боян Лъркич), Анри (75 - Кейта);
Старши-треньор: Жосеп Гуардиола

ЛИОН (4-1-4-1): Лорис; Клерк, Крис, Боумсонг, Гросо; Тулалан; Макун, Жуниньо, Делгадо (61 - Калстрьом), Едерсон (85 - А. Кейта); Бензема;