ЦСКА Москва с класическа победа над Трабзонспор (видео)

ЦСКА Москва постигна първа победа в Шампионската лига, отбелязвайки три безответни гола на Трабзонспор, с което свали турския отбор от първото място в група В на най-престижния европейски клубен турнир. Котд'ивоарският голмайстор на ЦСКА Сейду Думбия наниза две от попаденията за своя отбор, а другият гол бе дело на резервата Александър Цауня.

Срещата, която се игра на „Лужники" в руската столица започна равностойно, като на моменти гостите имаха известно предимство при владеенето на топката и от самото начало застрашиха врата на Габулов чрез няколко добре изпълнени корнера, които можеха да завършат катастрофално за московчани. Играта бе открита и динамична, но постепенно домакините напипаха нужния ритъм, докато турците се стремяха да атакуват по-често през зоната на младия Федотов, който на моменти изпадаше в паника,а бракът в действията му зачести.

В 29-та минута обаче Сейду Думбия бе изведен по великолепен начин с пета от Вагнер Лав в наказателното поле и без проблеми реализира за 1:0. Оттук до края на полувремето домакините овладяха инициативата и не позволиха на противника си много свобода в действията.

След почивката Трабзонспор наложи превъзходство, но атаките се разбиваха пред наказателното поле наказателното поле на Габулов, който на два пъти все пак се намеси решително. Точно когато надмощието на гостите ставаше все по-осезаемо, резервата Цауня успя да засече с крак центриране на Вагнер Лав в наказателното поле и от въздуха реализира.

В 86-ата минута Сейду Думбия оформи крайното 3:0, с което запази живи шансовете на ЦСКА за излизане от групата.