Сити загуби от Шахтьор, и двата тима напред (видео)

Шахтьор Донецк прие Манчестър Сити за последната среща от шеста група на Шампионска лига, като днес домакините от "Металист" победиха с 2:1. "Гражданите" продължават напред като първенец в тази група с 15 точки, докато Шахтьор следва с 12. Наполи с 6 и Фейенорд допълват класирането.

Днес домакините рано спечелиха срещата с отслабената постройка на Гуардиола, като Бернард откри в 26-ата минута преди Исмаили да оформи 2:0 в 32-ата. Трябваше да се стигне до 92-ата минута и появата на Серхио Агуеро в игра за попадението на гостите, като то дойде от дузпа за крайното 2:1.

В срещата от по-ниско значение Наполи загуби от 10 човека от Фейенорд след като поведе във 2-ата минута чрез Зиелински. В 33-ата минута Йоргенсен направи резултата 1:1, а срещата завърши драматично след изгонването на Виленя в 83-ата минута и победен гол на Жусте в 91-ата за победата и първите 3 точки на Фейенорд в сезона в ШЛ.