Барса и Юве писаха двойки на Спортинг и Олимпиакос

В. Мухарски

Барселона победи Спортинг Лисабон с 2:0 в последния мач и за двата тима в група "D" на Шампионската лига. По този начин каталунците окончателно сложиха край на надеждите на португалците за класиране на 1/8-финал в надпреварата.

Гостите се нуждаеха само от победа на "Камп Ноу", а освен това трябваше да чакат Ювентус да не спечели гостуването си на Олимпиакос, но и двете неща не се случиха. По същото време "бианконерите" се наложиха с 2:0 при визитата си в Атина.

Каталунците играха в този мач без част от звездите си, но и това не помогна на "лисабонските лъвове". След час игра Пако Алкасер откри резултата. Денис Суарес центрира от корнер и Пако Алкасер с глава бе точен. Автогол на Жереми Матийо в 90-ата минута подпечата успеха на домакините.

В другия мач Юве стигна до успеха, след като Куадрадо първо бе точен в 15-ата минута, давайки аванс на тима си. Този резултат се запази почти до края, но Бернардески фиксира крайния резултат в 90-ата минута.