Стадион: "ОСК Металист", Харков
Дата: 06.12.2017 г.
Час: 21:45
Съдия: Беноа Бастиен

Украинският първенец Шахтьор Донекц пропусна възможността да си гарантира участието на осминафиналите още в предпоследния кръг от груповата фаза на Шампионската лига. В него "миньорите" отстъпиха с 0:3 като гости на Наполи.

В момента играчите на Пауло Фонса имат 9 точки и заемат 2-ото място в група "F". Дори точка ще е достатъчна за Шахтьор да си подпечата участие на осминафиналите и напролет. Ако загуби срещу настоящия съперник, тогава украинският клуб ще трябва да се надява Наполи да не спечели визитата си на Фейенорд, тъй като италианците имат предимство в директните сблъсъци.

В лазарета на домакините За решителния мач са Малишев и Кривцов, а Тайсон и Бутко са под въпрос.

Манчестър Сити задържа добрата си позиция начело на шеста група на Шампионска лига. В последния си мач от турнира "гражданите" приеха Фейенорд на и постигнаха пестелив успех за победата с 1:0. Агуеро и Бернардо Силва пропускаха за домакините. Чак в 88-ата минута срещата реши Рахийм Стърлинг след красив гол.

Така Сити има 15 точки на върха в групата, Шахтьор е втори с 9, следва Наполи с 6 и Фейенорд няма актив до тук след 5 кръга.

По всяка вероятност мениджърът на "гражданите" Пеп Гуардиола ще даде почивка на по-голяма част от титулярите си, предвид факта, че Сити е непоклатим лидер. Със сигурност влияние ще окаже и обстоятелството, че следващият двубой на тима е дербито на град Манчестър срещу Юнайтед, като "червените дяволи" са основният преследвач на своите съграждани във Висшата лига. Сити е лидер с актив от 43 пункта, докато МЮ е с 35, а тепърва на Острова предстои натовареният коледно-новогодишен сгъстен цикъл.

Със сигурност двубоят в Харков пропускат Стоунс, Менди и Де Бройне.

Прогноза: Шахтьор Донецк - Манчестър Сити 1:1