Атлетико ще се прости с Турнира на богатите

Стадион: "Стамфорд Бридж", Лондон
Дата: 05.12.2017 г.
Час: 21:45
Съдия: Дани Маккели

Челси си гарантира продължаването на осминафиналите в тазгодишното издание на Шампионската лига. В последния си мач от група "С" англичаните си тръгнаха с победа с 4:0 като гости на дебютанта ФК Карабах и така прескочиха за момента Рома на първата позиция с 2 точки повече.

Еден Азар откри за Челси в 21-ата минута когато изведе Вилиан и бразилецът бе препънат за дузпа. Азар реализира спокойно от бялата точка за 1:0. Вилиан добави гол в 36-ата отново след подаване на Азар по прекрасен начин в наказателното поле за 2:0. Във втората част Фабрегас добави от втора дузпа в 73-ата минута, и отново Вилиан 5 минути преди края оформи 4:0.

"Сините" от Лондон са едноличен лидер с 10 пункта и ще гледат да запазят първото място в крайното подреждане, като се надяват и на по-лесен съперник във фазата на директните елиминации напролет.

За домакините аут е Бачуай, а Луиш и Кенеди са под въпрос.

Атлетико Мадрид записа изключително важен успех над Рома с 2:0 у дома. Така испанците съхраниха шансовете си за излизане от група "С" на Шампионската лига. Успехът за "дюшекчиите" не дойде никак лесно, но в крайна сметка феновете на тима останаха доволни след последния съдийски сигнал.

Антоан Гризман вкара прекрасен гол с удар от въздуха в 69-ата минута, давайки аванс на своя тим. Кевин Гамейро сложи точка на спора, разписвайки се в 85-ата минута, с което испанците избегнаха сбогуване с турнира още сега.

За целта, обаче, играчите на Диего Симеоне трябва на всяка цена да спечелят визитата си в Западен Лондон и в същото време да се надяват Рома да не победи ФК Карабах в Рим. Ако "вълците" завършат наравно, а Атлети надвие Челси, то испанският клуб ще продължи напред, тъй като ще има по-добри показатели в директните сблъсъци с римляните.

За важния сблъсък контузен за "лос колочонерос" е Хуанфран.

Прогноза: Челси - Атлетико Мадрид 1:1