Юве и Барса поделиха по точка (видео)

В. Мухарски

Ювентус и Барселона не успяха да се победят, завършвайки наравно при резултат 0:0 в голямото дерби от група "D" на Шампионската лига. Каталунците вече са на 1/8-финал, докато Юве ще трябва да си гарантират подобна съдба в последния си мач от груповата фаза.

Двата тима изиграха равностоен мач, като положения не липсваха. Едно от най-интересните през първата част бе в 22-ата минута. Иван Ракитич центрира от фаул и Паулиньо отклони топката, която се отби от гредата. След почивката Луис Суарес бе близо до гола, но нямаше късмет да вкара от пряк свободен удар. В 63-ата минута резервата Меси също пробва да шутира, но без успех.

В самия край Пауло Дибала бе близо до гола. Той отправи перфектен удар, но Тер Щеген показа класа и спаси.

В другата среща от тази група Спортинг Лисабон се наложи над Олимпиакос с 3:1. Бас Дост (40) откри резултата, а Сезар (45) удвои аванса на своя тим. Бас Дост (66) направи резултата класически, но в самия край на мача Офое (86) успя да реализира почетното попадение.