Наполи и РБ Лайпциг с победи в ШЛ

В. Мухарски

Наполи се наложи над Шахтьор Донецк с класическото 3:0 в среща от Грпа "F" на Шампионска лига. Всичките попадения в мача паднаха след почивката. Инсиние откри резултата в 56-ата минута, а в самия край на мача Желински (81) и Мертенс (83) вкараха два бързи гола, с което сложиха точка на спора. По този начин Наполи запази някакви шансове за класиране на 1/8-финалите.

В среща от Група "G" Монако допусна поражение у дома, губейки от РБ Лайпциг с 1:4. Джемерсон си отбеляза автогол след 6 минути игра. Три минути по-късно Вернер удвои аванса на своя тим. Отново той бе точен след половин час игра, правейки резултата класически. Фалкао (43) успя да се разпише малко преди почивката и по този начин опита да върне интригата, но Кейта (45) сложи точка на спора, фиксирайки крайния резултат. Така Монако вече няма никакви шансове за класиране в следващата фаза, след като имат едва две точки. Немците обаче ще решат всичко в последната си среща.