Стадион: "Уанда Метрополитано", Мадрид
Дата: 22.11.2017 г.
Час: 21:45
Съдия: Бьорн Куйперс

Финалистът от последните няколко издания на Шампионската лига - Атлетико Мадрид - е на път рано-рано да се прости с най-престижния клубен турнир. След първите четири мача от груповата фаза на надпреварата "дюшекчиите" имат едва 3 спечелени точки и заемат 3-то място в класирането. В предишния кръг играчите на Диего Симеоне отново се изложиха срещу дебютанта ФК Карабах и за втори път завършиха наравно с първенеца на Азербайджан. Този път мадридчани направиха 1:1 у дома срещу в пъти по-скромния и непретенциозен съперник.

В момента "лос колочонерос" са на 4 пункта от второто място, но шансовете на тима са много малки. Единственият контузен за Атлети е бранителят Савич.

Рома пък разби фаворита Челси на свия "Олимпико" днес в срещата от четвъртия кръг на груповата фаза на Шампионска лига. "Вълците" спечелиха с убедителното 3:0 и по този начин застанаха на 1 точка пред "сините" в класирането в групата (8 срещу 7 точки), докато Атлетико Мадрид има 3, а ФК Карабах - 2 пункта.

Срещата между Рома и Челси започна експлозивно когато още преди да изтече минута игра Един Джеко свали висока топка на пътя на Ел Шаарави на дъгата и с прекрасен удар той откри за 1:0. Последва нов гол на Шаарави за 2:0 в 36-ата минута, а във втората част Пероти оформи крайния резултат в 63-ата.

Рома пристига в Мадрид окрилен от победата над големия съперник Лацио. Преди няколко дни "вълците" спечелиха битката за Рим, побеждавайки "орлите" с 2:1. За визитата в Мадрид аут за "джалоросите" са Карсдроп, Флоренци и Шик.

Прогноза: Атлетико Мадрид - Рома 1:1