Стадион: Олимпийски стадион, Баку
Дата: 22.11.2017 г.
Час: 19:00
Съдия: Жорже де Соуса

Дебютантът в Шампионската лига ФК Карабах тотално вгорчи живота на испанския Атлетико Мадрид. В последния си мач от групите азербайджанския първенец спечели нова точка срещу "дюшекчиите", като този път играчите на Гурбан Гурбанов направиха 1:1 в Мадрид и по този начин спечелиха историческа първа точка далеч от дома в надпреварата.

В момента ФК Карабах е на последното 4-то място с актив от 2 точки и все още има хипотетични шансове да завърши на 3-ата позиция, която ще осигури на кавказката държава място в турнира Лига Европа напролет. Хусейнов и Елиунуси са контузени за домакините.

Рома разби Челси с убедителното 3:0 в последния мач от група С, като по този начин "сините" вече изостават на точка от "вълците" във временното класиране - 8 срещу 7 точки, докато Атлетико Мадрид има 3, а ФК Карабах - 2 точки.

Срещата между Рома и Челси започна експлозивно когато още преди да изтече минута игра Един Джеко свали висока топка на пътя на Ел Шаарави на дъгата и с прекрасен удар той откри за 1:0. Последва нов гол на Шаарави за 2:0 в 36-ата минута, а във втората част Пероти оформи крайния резултат в 63-ата.

Така победата за Челси край бреговете на Каспийско море е задължителна, за да могат лондончани да запазят шансове за първото място в крайното класиране, което би гарантирало евентуално по-лесен съперник на осминафиналите.

Контузени за "сините" са Бачуай и Моузес.

Прогноза: ФК Карабах - Челси 0:3

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!