Стадион: "Етихад", Манчестър
Дата: 21.11.2017 г.
Час: 21:45
Съдия: Иван Кружляк

Манчестър Сити продължава да е безпогрешен в Шампионската лига. В последния си двубой от най-реномирания турнир "гражданите" спечелиха в Италия с 4:2 визитата си на Наполи и така останаха на първо място в шеста група с 12 точки.

Лоренцо Инсине откри резултата за Наполи в 21-ата минута след добра атака, завършила с двойно подаване между него и Мертенс и удар от малък ъгъл. Николас Отаменди обаче изравни в 34-ата минута след центриране на Гюндоган за 1:1. В 48-ата минута Джон Стоунс даде аванс на Сити след удар с глава при корнер от Сане. Последва вкарана дузпа от Жоржиньо за домакините и 2:2. Серхио Агуеро вкара за 3:2 в 69-ата минута след добра самостоятелна атака на Сане, като аржентинецът се възползва от избитата от краката му топка да се намери сам с вратаря за попадението. Със своя гол в срещата Серхио Агуеро стана и топ-реализаторът на Манчестър Сити в историята със 178 гола. В 92-ата минута и Рахим Стърлинг добави за 4:2.

За настоящия двубой контузени за селекцията на Пеп Гуардиола са Стоус и Менди, като не е изключено бившият селекционер на Барселона и Байерн Мюнхен да експериментира със състава, предвид факта, че тепърва в английската Висша лига предстои сгъстения коледно-новогодишен цикъл.

Холандският първенец Фейенорд пък е един от трите отбора измежду всички групи, които все още нямат спечелена точка. В предишния кръг възпитаниците на Джовани ван Бронхорст отстъпиха с 1:3 като гости на Шахтьор Донецк. И в този двубой клубът от Ротердам откри първи резултата, но впоследствие допусна пълен обрат. Така "Гордостта на Юга" е на 4-то място с 0 точки и почти сигурно ще се прости с европейските клубни турнири преди Коледа.

За тежката визита в Манчестър срещу водача в подреждането с контузии са Ботегин, Хейден и Беек, а Ел Ахмади е наказан.

Прогноза: Манчестър Сити - Фейенорд 3:0