Сити обърна Наполи и контролира групата (видео)

И. Ангелов

Наполи посрещна Манчестър Сити в срещата от четвъртия кръг на групите на Шампионска лига. Днес "гражданите" спечелиха в Италия с 4:2 и така останаха на първо място в шеста група с 12 точки, Наполи остава със само 3 на трета позиция, докато с победата на Шахтьор над Фейенорд с 3:1 тимът на Донецк има 9 точки срещу 0 за холандците.

Лоренцо Инсине откри резултата днес за Наполи в 21-ата минута след добра атака, завършила с двойно подаване между него и Мертенс и удар от малък ъгъл. Николас Отаменди обаче изравни в 34-ата минута след центриране на Гюндоган за 1:1.

В 48-ата минута Джон Стоунс даде аванс на Сити след удар с глава при корнер от Сане. Последва вкарана дузпа от Жоржиньо за домакините и 2:2. Серхио Агуеро вкара за 3:2 в 69-ата минута след добра самостоятелна атака на Сане, като аржентинецът се възползва от избитата от краката му топка да се намери сам с вратаря за попадението. В 92-ата минута и Рахим Стърлинг добави за 4:2.

Със своя гол в срещата Серхио Агуеро стана и топ-реализаторът на Манчестър Сити в историята със 178 гола.