Рома разби и прескочи Челси в Група Б (видео)

И. Ангелов

Рома прие Челси на "Стадио Олимпико" днес за срещата от четвъртия кръг на Шампионска лига. Днес домакините спечелиха с убедителното 3:0 и по този начин застанаха на 1 точка пред "сините" в класирането в групата (8 срещу 7 точки), докато Атлетико Мадрид има 3, а Карабаг - 2 точки.

Срещата между Рома и Челси започна експлозивно когато още преди да изтече минута игра Един Джеко свали висока топка на пътя на Ел Шаарави на дъгата и с прекрасен удар той откри за 1:0. Последва нов гол на Шаарави за 2:0 в 36-ата минута, а във втората част Пероти оформи крайния резултат в 63-ата.

Междувременно Атлетико Мадрид прие Карабаг за 1:1 пред своята публика, като дори в края на първото полувреме тимът на домакините изоставаше в резултата след попадение на Михел. Томас изравни в 56-ата минута за домакините, а двата тима завършиха без един играч срещата.