Стадион: "Сан Паоло", Неапол
Дата: 01.11.2017 г.
Час: 21:45
Съдия: Феликс Брих

Дербито в група "F" ще проведе в Неапол, където край Везувий лидерът в италианската Серия "А" - Наполи, посреща водачът в английската Висша Лига - Манчестър Сити. Домакините спешно се нуждаят от победа, тъй като към момента неаполитанците са на 3-то място, с 3 точки на сметката си. В същото време "гражданите" са едноличен лидер с пълен комплект от 9 пункта след първите три кръга в групата.

В предишния мач между двата тима Манчестър Сити прие Наполи, като английският тим спечели с 2:1 след голове на Стърлинг и Жезус. Още в 9-ата минута Стърлинг откри след добра атака на домакините, в края на която Уокър стреля от непосредствена близост, ударът му бе блокиран и попадна в Стърлинг, който реализира за 1:0. Любопитно в ситуацията бе разочарованието, което показа Уокър при гола на колегата си. В 13-ата минута гол добави и Кевин Де Брюйне. В 38-ата минута гостите имаха шанс да върнат гол от дузпа. В ситуацията обаче Мертенс стреля слабо и Едерсон спаси за да съхрани резултата. В 71-ата минута италианците получиха втори шанс от дузпата, но този път Диауара вкара хладнокръвно за крайното 2:1.

Преди ответната среща кадровите проблеми в щаба на домакините са свързани единствено с контузията на нападателя Милик.

Отсъстващи за гостите от Манчестър са капитанът Компани и Менди.

Статистиката предвещава резултатен двубой пред пълните трибуни на "Сан Паоло". В последните три мача на Наполи в турнира винаги имаше над 2,5 гола. В същото време Ман Сити вкарва в противниковите врати поне два гола в мачовете си до момента.

Прогноза: Наполи - Манчестър Сити 2:2