Стадион: "Уадна Метрополитано", Мадрид
Дата: 31.10.2017 г.
Час: 21:45
Съдия: Дениз Айтекин

Атлетико Мадрид отново не успя да постигне победа в Шампионската лига през новия сезон. Финалистите от 2016 г. завършиха наравно 0:0 в третия си мач от Група "С". "Дюшекчиите" така и не успяха да вкарат гол при визитата си на дебютанта ФК Карабах.

През първата част хората на Диего Симеоне бяха по-дейни и на два пъти бяха близо до гола, но Яник Ферейра Караско и Антоан Гризман не успяха да преодолеят вратаря Ибрахим Шехич, който бе блестящ днес. Едва след почивката играчите на Карабах погледнаха по-смело към вратата, пазена от Облак, но без успех. Испанците пък имаха претенции за дузпа в края на мача за нарушение срещу Торес, но реферът не посочи бялата точка.

Атлетико вече имат само 2 точки на сметката си и рискуват да загубят шансове за продължаване напред.

В същото време азерския първенец записа историческа първа точка в групите на най-реномирания клубен турнир.

За селекцията на Диего Симеоне под въпрос са Коке и Караско, които до скоро лекуваха контузии.

За далечното гостуване от почти 4 500 км. в испанската столица аут за гостите от Кавказ са Хусейнов, Елийонуси и Турабов, а Ндлову е наказан.

С оглед фактът, че Атлетико е пристиснат до стената и е изправен пред угрозата да не прескочи груповата фаза, то успехът за "лос колочонерос" е повече от задължителен.

Прогноза: Атлетико Мадрид - ФК Карабах 4:0