Статистиката: Кейн е по-добър футболист от Роналдо

Нападателят на Тотнъм Хари Кейн взе участие в с нощния мач с Реал Мадрид от третия кръг на груповата фаза на Шампионска лига. Според статистиката, англичанинът е отбелязал 36 попадения за календарната 2017 година, като това го е направил за 2 649 минути.

Що се отнася до лидера на Реал Мадрид Кристиано Роналдо, той е вкарал 32 гола за този отчетен период, като за това са му били нужни 3 014 минути.

Още едни данни от статистиката показват по-доброто качество на играта от страна на Кейн. Нападателят на Тотнъм е стрелял 153 по вратата на съперника, което прави ефективността му 23.5%. Показателите при Роналдо са следните - 191 удара и 16.8% ефективност.

Напомняме, че е прието да се смята, че средната ефективност на един нападател е 20-21%.