Стадион: Национален стадион, Баку
Дата: 18.10.2017 г.
Час: 19:00
Съдия: Руди Буке

ФК Карабах записа историческо първо участие на отбор от Азербайджан в груповата фаза на най-комерсиалния турнир. В първия си мач от групата първенецът на Кавказката държава напълно очаквано не успя да се справи с много по-опитния състав на Челси и англичаните победиха ФК Карабах с 0:6. В следващия си двубой възпитаниците на Гурбан Гурбанов отстъпиха с 1:2 и от италианския Рома. Така ФК Карабах са на последното 4-то място, без спечелена точка.

Добрите новини в лагера на "черно-белите" са, че пред настоящия двубой в състава няма отсъстващи играчи.

Атлетико Мадрид рухна в последния си мач от Шампионската лига срещу Челси. В него "дюшекчиите" поведоха през първата част с гол на Гризман, но през второто полувреме лондончани не само, че изравниха, а буквално в последната секунда на добавеното време измъкнаха и пълния комплект точки за крайното 1:2. Така "лос колочонерос" започнаха със загуба в историческия си първи мач от най-престижния турнир на новия "Уанда Метрополитано". В момента селекцията на Диего Симеоне заема 3-то място в класирането с 1 точка и спешно се нуждае от победи, за да могат Атлети да запазят шансове за излизане от групата.

За далечното гостуване от почти 4 500 км. в азербайджанската столица Баку под въпрос е бранителят Върсалко.

Прогноза: ФК Карабах - Атлетико Мадрид 0:3