Стадион: "Уанда Метрополитано", Мадрид
Дата: 27.09.2017 г.
Час: 21:45
Съдия: Джунейт Чакър

Атлетико Мадрид започна с нулево реми като гост на италианския Рома новия си поход към тъй дълго бленувания трофей от Шампионската лига. До момента "дюшекчиите" имат три загубени финала, като два от тях бяха през последните няколко сезона от надпреварата и то все от градския съперник Реал Мадрид. "Кралския клуб" се превърна в сериозен препъни камък на "лос колочонерос", тъй като играчите на Диего Симеоне бяха елиминирани отново от съгражданите си на полуфиналите през миналогодишната кампания. Сега целите пред Атлетико отново са големи.

Двубоят ще бъде първи за "дюшекчиите" на новия им стадион "Уанда Метрополитано". Въпреки този факт, Атлетико са непобедени у дома на европейската сцена в 11 поредни мача. Единственият отсъстващ за домакините е Фернандес. В следващия си двубой на "лос колочонерос" им предстои далечно гостуване от почти 4 500 км. в азербайджанската столица Баку за двубоя срещу ФК Карабах.

Челси се завърна с гръм и трясък в най-престижния клубен турнир. В първия си двубой от групата английския първенец разби с 6:0 у дома ФК Карабах. През първата част паднаха само две попадения. Педро се разписа още в 5-ата минута, а Дзапакоста (30 мин.) удвои аванса на своя тим. В 55-ата минута Аспиликуета направи резултата класически, а Бакайоко (71 мин.) се разписа за 4:0. Батшуай добави нови две попадения в 76-ата и 82-ата минути и по този начин бе оформен крайният резултат, като възпитаниците на Антонио Конте оглавиха и временно групата след първите мачове от нея.

Добрите новини в щаба на англичаните са, че преди предстоящия двубой всички са на линия, с изключение на новото попълнение Даниел Дринкуотър. В следващия си мач "сините" посрещат италианския Рома.

Прогноза: Атлетико Мадрид - Челси 2:1