Холандия писа шестица на Латвия

Холандия разгроми Латвия с 6:0 в европейска квалификация от груповата фаза. Ариен Робен и Клаас-Ян Хунтелаар се разписаха по два пъти, а Робин ван Перси и Джефри Брума добавиха по още едно попадение за разгромната победа.

Двубоят беше решен още преди почивката. В 6-ата минута Робен центрира към Робин ван Перси, който с глава насочи топката във вратата - 1:0. В 35-ата минута Ван Перси върна жеста и асистира към Робен и звездата на Байерн с мощен удар вкара за 2:0.

В 42-та минута Ибрахим Афелай намери добре Клаас-Ян Хунтелаар, който направи резултата класически.

В края на мача последваха нови попадения във вратата на латвийците. В 78-та минута Уесли Снайдер центрира от корнер, а Ван Перси отклони към Джефри Брума, който също записа името си сред голмайсторите - 4:0.

Четири минути след това Ариен Робен с хубав удар вкара за 5:0. Втори гол в мача вкара и Клаас-Ян Хунтелаар, който се разписа след асистенция на Жорди Класи и оформи крайното 6:0 минута преди края.