Конго се справи с Гвинея и се класира за 1/2-финалите на КАН

Националният отбор на ДР Конго се срещна с националния отбор на Гвинея в рамките на 1/4 -финалите на Купата на африканските нации 2023

Номиналните гости успяха да открият резултата в мача - Байо се разписа от дузпа. Не след дълго Мбемба отговори с автогол, възстановявайки равенството. През втората част на срещата Виса също отправи удар от 11-метровата граница, давайки аванс на конгоанците. Масуаку направи резултата 3:1 в последните десет минути на редовното време. Последният съдийски сигнал записа победата на номиналните домакини на мача.

ДР Конго - Гвинея 3:1

Голове : Мбемба, 27, Уиса, 65 (пен.), Масуаку, 82 - Байо, 20 (пен.)

ДР Конго : Мпаси-Нзау - Калулу, Мбемба, Инонга, Масуаку - Бонгонда (Тшибола, 84), Мутусами, Пикел - Елия (Сайлас, 59), Бакамбу (Банза, 72), Уиса (Кайембе, 84)

Гвинея : Коне — Диаките (А. Конте, 90+1), Диакаби, Жанвие, И. Сила — Гилавоги (Туре, 59), Кейта, Диавара (Гираси, 69), С. Сила (Ф. Конте, 59) — Байо (Камано, 90+2), Камара

Предупреждение : Масуаку - Диавара, Ф. Конте