Гвинея и ДР Конго се класираха за четвъртфиналите на КАН

Проведоха се два мача от осминафиналите на Купата на африканските нации (КАН).

В първия мач се срещнаха отборите на Екваториална Гвинея и Гвинея. Тимовете играха на олимпийския стадион Аласан Уатара в Абиджан (Кот д'Ивоар). Срещата бе ръководена от съдийска бригада, ръководена от сомалиеца Омар Артан.

Гвинея измъкна победата, като отбеляза в 90+8-ата минута. Нападателят на френския Льо Авър Мохамед Байо отбеляза гол. Така гвинейците стигнаха до четвъртфиналите на турнира.

Имайте предвид, че в 55-ата минута един от играчите на Екваториална Гвинея беше изгонен от терена. И след 13 минути тимът пропусна чудесна възможност да поведе. Нападателят Емилио Нсуе пропусна дузпата си.

Гвоздеят на програмата се оказа сблъсъкът между Египет и Конго. Мешак Елиа откри резултата в 37-та минута, но Мостафа Мохамед от "фараоните“ изравни от дузпа в добавеното време на първата част.

Съперниците нямаха резултатни действия след почивката, както и в допълнителните полувремена.

Така се стигна до изпълнение на дузпи, където по-силни се оказаха играчите на ДР Конго – победа с 8:7.