Чили и Парагвай не се победиха

Завърши мачът от 5-ия квалификационен кръг на Южна Америка за Мондиал 2026, в който се срещнаха националните отбори на Чили и Парагвай. Отборите играха на стадион "Монументал Давид Ареяно" в Сантяго (Чили). Мачът завърши наравно при резултат 0:0.

Срещата се запомни с две изгнвания. Първи червен картон получи защитникът на парагвайския национален отбор Роберт Рохас в 44-ата минута на мача. В края на второто полувреме реферът изгони халфа на националния отбор на Чили Виктор Мендес.

Парагвай е седми в групата с пет точки от пет мача. Чили е на осмо място, също с пет точки.

Мондиал 2026 ще се проведе от 11 юни до 19 юли в Канада, САЩ и Мексико. За първи път в историята в турнира ще участват 48 отбора. Шест отбора от Южна Америка ще участват в състезанието, а седмият ще се опита да се класира за Световното първенство чрез плейофите.