Луис Диас посече Бразилия

Националният отбор на Колумбия постигна волева победа над Бразилия с резултат 2:1 в мача от 5-ия кръг на квалификационния турнир за Мондиал 2026 в Южна Америка. Срещата се проведе в Баранкиля на стадион "Метрополитано Роберто Мелендес".

Нападателят на гостите Габриел Мартинели откри резултата в 4-ата минута с пас на Винисиус Жуниор. Колумбия вкара два гола през второто полувреме. Дубъл отбеляза Луис Диас. В 75-ата минута той се разписа от подаване на Ясер Асприя, а в 79-ата минута от подаване на Хамес Родригес.

Бразилия допусна втора поредна загуба в квалификациите за Мондиал 2026. В последния мач тимът загуби от Уругвай (0:2).

Колумбия заема трето място в южноамериканския квалификационен турнир с 9 точки. Тя все още не е допуснала нито едно поражение, като спечели два мача и завърши наравно три пъти. Бразилия е на пета позиция със 7 точки.

По-рано Боливия победи Перу с 2:0, а Венецуела и Еквадор направиха 0:0.

Мондиал 2026 ще се проведе от 11 юни до 19 юли в Канада, САЩ и Мексико. За първи път в историята в турнира ще участват 48 отбора. Шест отбора от Южна Америка ще участват в състезанието, а седмият ще се опита да се класира за Световното първенство чрез плейофите.