Израел и Швейцария не се победиха

Завърши пренасроченият мач от 7-ия кръг на група I на квалификационния турнир за Европейското първенство през 2024 г., в който се срещнаха националните отбори на Израел и Швейцария. Отборите играха на стадион "Панчо Арена" във Фелчут (Унгария). Срещата бе ръководена от съдийска бригада, ръководена от Антъни Тейлър (Англия).

Отборите не успяха да определят победителя – 1:1.

В края на първото полувреме, в 36-ата минута, халфът Рубен Варгас откри резултата в срещата, извеждайки швейцарците напред. През цялото оставащо време до срещата израелският тим се опитваше да отвърне и успя да го направи едва в 89-ата минута - точен беше нападателят на символичните домакини Шон Вайсман. Мачът завърши така - 1:1.

След резултата от тази среща Швейцария е на първо място в група I с 16 точки от осем мача. Израел е на трето място с 12 точки след същия брой изиграни срещи.