България измъкна точка като гост на Италия (видео)

Италия и България завършиха наравно при резултат 1:1 в мач от световните квалификации в група “С".

В 16-ата минута италианците поведоха в резултата. Киеза навърза няколко играчи на България около себе си преди да подаде към Чиро Имобиле, който бързо му върна топката, а нападателят на Ювентус със силен шут прати топката във вратата на Георгиев.

Последва натиск на домакините, но противно на логиката България изравни. При една контраатака, Десподов игра добре, навлезе в наказателното поле и подаде към Атанас Илиев, който отблизо прати топката във вратата на Джанлуиджи Донарума за 1:1.

В началните минути на втората част Имобиле пропусна да се разпише от добра ситуация. До края вратаря Георгиев се отчете с няколко отлични намеси и така резултатът остана непроменен, а България спечели втората си точка.