Дортмунд и Ливърпул оставиха интригата за реванша

Борусия Дортмунд и Ливърпул не успяха да се победят, завършвайки наравно - 1:1 на "Сигнал Идуна Парк" в първи двубой от 1/4-финалите на Лига Европа. Ремито удовлетворява повече играчите на Юрген Клоп, които приемат "жълто-черните" в реванша след седмица. В 37-ата минута Дивок Ориги изведе гостите напред в резултата. Морено центрира отляво, Милнър продължи с глава към Ориги, който стреля по земя и след рикошет в крака на Пишчек, топката влезе във вратата на Вайденфелер. В края на първата част нападателят можеше да вкара и втория си гол в мача, но пропусна сам срещу вратаря.

Отговорът на Дортмунд бе факт веднага след почивката. В 48-ата Матс Хумелс изравни. Хумелс надскочи Лалана и засече с глава от малкото наказателно поле центриране на Мхитарян. Гостите реагираха малко по-късно, когато на Вайнденфелер му се наложи да се намесва на четири път, спасявайки опитите на Коутиньо и компания да се разпишат. До края на мача домакините така и не вдигнаха темпото и рядко достигаха до нови добри положения и така резултатът се запази непроменен, което бе прието с усмивка от страна на Юрген Клоп.