Равенство класира Виляреал напред в ЛЕ, Валенсия победи, но отпада

Валенсия победи у дома Атлетик Билбао с 2:1 в реванша от испанския сблъсъка на 1/8-финалите в Лига Европа. Въпреки това "прилепите" отпаднаха от надпреварата. С общ резултат 2:2 от двете срещи и благодарение на гола на чужд терен баските се класираха за 1/4-финалната фаза на надпреварата.

Феновете на "Местая" имаха повод за радост още в 13-ата минута с гол на Санти Мина. В 37-ата минута стигнаха до втори гол, след като Сантос засече с глава центриране на Хосе Гая и се разписа за 2:0.

В 75-ата минута голмайсторът на "лъвовете" от Билбао Ариц Адурис намали на 2:1 след асистенция на Раул Гарсия. До края на мача до нов гол не се стигна.

В същото време Виляреал се класира за четвъртфиналите на турнира Лига Европа. Испанският тим завърши наравно 0:0 като гост на Байер Леверкузен в реванша от осминафиналите. В първия мач Виляреал постигна успех с 2:0 и по този начин си осигури място сред най-добрите осем отбора в надпреварата.