Севиля със стратегическо реми срещу Базел (видео)

Севиля не успя да запише успех, но завърши наравно - 0:0 при визитата си на швейцарския Базел насред "Сейнт Якоб Парк". Това стана в първа 1/8-финална среща между двата тима в турнира Лига Европа. Нулевото реми ще даде предимство на андалусийци за реванша.

Първото полувреме бе доста скучно и едва след почивката се стигна до положения. В 51-ата минута домакините пропуснаха добра възможност, след като удар на Стефен бе избит, а при добавката от няколко метра Бярнасон нямаше късмет да се разпише.

Стражът на швейцарците се намеси перфектно при един удар на Гамейро, като в минутите до края се стигна до ощe няколко добри положения, но след тях така и не паднаха попадения. Гостите завършиха мача с човек по-малко, след като Нзонзи бе изгонен след втори жълт и червен картон към края.