Дортмунд с класика срещу Тотнъм (видео)

Отборът на Борусия Дортмунд подсигури на 99,9% мястото си в четвъртфиналната фаза на Лига Европа. Вестфалци изиграха отличен двубой и записаха класическа победа с 3:0 на стадион "Сигнал Идуна Парк“ срещу Тотнъм в осминафинален мач от турнира Лига Европа.

Голмайстори за домакините станаха Обамеянг в 30-ата и Марко Ройс в 61-ата и 70-ата минута. Дортмунд поведе след центриране отдясно на Марсел Шмелцер при продължителна акция на домакините, което бе засечено с глава от Обамеянг за 1:0. Вторият гол бе факт след заучено изпълнение на корнер. Невен Суботич игра с глава и насочи топката към далечната греда, където непокрит бе оставен Марко Ройс, който с мощен изстрел не остави никакви шансове на Льорис - 2:0.

В 70-ата минута Дортмунд направи страхотна атака, след като Обамеянг се справи с двама бранители и пусна хитро към Мъхитарян, чието меко центриране в наказателното поле бе засечено с прецизен шут от страна на Ройс за 3:0.