Виляреал изхвърли Наполи от Лига Европа

Наполи посрещна Виляреал на своя стадион "Сан Паоло" в Неапол, и след ранен гол на Хамшик домакините изравниха резултата от полученото попадение преди седмица в Испания. Гол във второто полувреме за гостите обаче изхвърли италианците от Лига Европа и Виляреал ще играе на осмина финал след днешното 1:1 и агрегат от 2:1.

Още в 17-ата минута Наполи се върна в битката когато капитанът Хамшик със силен удар от далеч вкара красиво за 1:0. В края на тази част домакините имаха добри възможности за още голове. В 44-ата минута Мусачио отклони едно центриране в гредата на своята врата, а минута след това Игуаин излезе на чиста позиция и бе неточен.

В 59-ата минута гостите стигнаха до гол след прекрасно отиграване на Томас Пина, който след корнер завъртя красив удар в далечния ъгъл на вратата за 1:1.